Ігри онлайн Ігри для дівчаток Ігри для дітей Ігри на двох

Ігри Шашки

Існує думка, що комп'ютерний прогрес вбив всі класичні забави. Є стереотип, що віртуальні розваги не зрівнятися зі старими добрими «настолкамі». Але багато хто сприймають перенесення традиційних версій інтелектуального дозвілля на ПК платформу абсолютно позитивно. Такий перехід жодним чином не пошкодив їх захопливості і можливості вправлятися в мозковій діяльності. А переваг виявилося багато – наприклад, доступність в будь-який час доби, так і з шахової дошки не доведеться постійно витирати пил і роздумувати, як виділити для неї місце в комоді.

Віддаєте перевагу проводити відпочинок з толком? Тоді кращого способу, ніж звичні інтелектуальні спортивні розваги, не знайти. Ігри шашки неймовірно затребувані в сучасних користувачів, тим більше, що розробники намагаються зробити їх більш цікавими. З іграми шашки на персональному комп'ютері ви швидко натренуєте навички і навчитеся завжди перемагати. Якщо ви не ставите таку мету, то вони стануть відмінним варіантом скоротати час. Різні рівні складності дозволять випробувати свої сили навіть новачкові, поступово нарощуючи темпи, поки не вдасться взяти верх над розрахунковим машиною в складному розумовому протистоянні.

Звідки беруться витоки?

Питання про те, хто став першим винахідником ігор шашки і привніс і маси, залишається практично нерозв'язаною. Чим більше поширення отримала на різних континентах світу, тим важче відшукати першоджерело її появи. А якщо врахувати той факт, що нинішні забави відбулися не від конкретної національної потіхи, а ввібрали в себе елементи веселощів різних народів, що створювалися окремо один від одного, то завдання стає непосильною.

Наука так і не прийшла до висновку, кого удостоїти честі називатися творцем гри шашки. Ймовірно, рішення так і не буде знайдено – припущень надмірно багато. До того ж, якби тодішній «батько» і не вигадав легендарну потіху, обов'язково наївся б інший умілець. Як-ніяк, настільне протистояння з використанням фішок – улюблене заняття людей з давніх епох.

Якщо спиратися на що збереглися до нашого часу зображення, то ігри шашки (або максимально схожі візуально варіації) були популярні ще серед давніх єгиптян. Як мінімум, стіни гробниць часто прикрашали малюнками такого процесу. Але не поспішайте називати жителів Єгипту родоначальниками в даній області. Вчені регулярно відшукують докази, що свідчать про любов до цього розважанню інших народностей, які не мали торгових або культурних зв'язків з країною пірамід.

Так, шашки були виразно знайомі мешканцям сучасних руських земель ще з третього століття. Нагадаємо - до появи писемності, створеної Кирилом і Мефодієм, так само як і до князівства Рюрика, було ще далеко. В історичних підручниках вказується, що в ті далекі часи на слов'янських територіях панували варварські порядки, всі люди були язичниками і жили в роз'єднаних селах, захищених від диких тварин банальним частоколом. А ігри шашки вже існували. Ось вам і привід для гордості!

Не відступайте від правил!

Погодьтеся, шахрайство в іграх шашки практично неможливо. В цьому і полягає головна відмінність від карт, де несподівано з'являються тузи з рукава! Тут кожна фішка на увазі, а єдина можливість повернути події на свою користь шляхом шахрайства – це відволікання опонента. А поки він відвернувся, вдатися до хитрих махінацій у спробі перемістити одну або дві фігури... Правда, для цього буде потрібно чималий досвід, адже не завжди нечесні маніпуляції залишаються непоміченими і вже точно не гарантують перемоги. Примітивно прибрати частину шашок конкурента не вийде – шулерство буде занадто явним. Зате, при наявності вправності для проведення відповідних прийомів, і шарлатанство не знадобиться.

Власне, фразеологізм «правила створені, щоб їх порушувати» тут не застосовується. Тут потрібне знання грамотних ходів і передбачливість у плануванні непередбачуваних трюків. До чого варто підготуватися? Почнемо з того, що ігри шашки ведуться на шаховій дошці. Так, принципові відмінності є, але загальні деталі проглядаються. У протилежних кінцях шикуються армії білих і чорних. Дістатися до краю – завдання потрібна, але не обов'язкова. Головне – знищити або поставити в безвихідне положення всі ворожі фігури. Якщо ви примудрилися забратися «в тил» до ворога, то стаєте володарем дамки, що дає суттєві переваги по відношенню до армії суперника. Їй доступне пересування напролом до закінчення діагоналі, тоді як звичайний хід відбувається всього на одну клітину навскіс.

З шашками конкурента розправляються за допомогою «поїдання». Тобто, «з'їсти» не в буквальному сенсі, а видалити з поля. Хоча, є й такі різновиди, де на полі дійсно виставлені предмети, які можна з'їсти чи випити. Але такі «інновації» слабо нагадують розумовий спорт: на змаганнях міжнародного класу ніхто не поведе боротьбу чарками з алкогольними напоями або ласощами.

«З'їдання» означає перешагивание. Відповідно, при відсутності вільної клітинки маневр не вдасться навіть при безпосередньому сусідстві. Звертайте увагу на розстановку в зоні, де замислюється «поїдання». Ви зобов'язані «з'їсти» доступні варіанти, навіть при розходженні такого маневру вибудуваної тактикою. Врахуйте, що якщо система не дозволяє здійснити запланований крок, то варто уважніше придивитися до розстановці. Ймовірно, ваша позиція є атакуючою, а значить і пересування не станеться, поки пропонований ворог не буде видалений.

У браузерних шашок є величезний плюс – використовуючи підказки, ви звикніть до основним принципам і досягнете рівня першокласних гросмейстерів. Наш сайт спробував відібрати кращі ігри з даної категорії. Вибирайте в каталозі вподобану і приступайте до жаданого мільйонами геймерів хобі.

.
Ігри з мультфільмів